Selasa, 08 Maret 2016

Wszelkie sztachety PVC są nieodłącznym składnikiem każdej posesji.Mało kto wyobraża sobie dom bez ogrodzenia. By można się było dostać na teren osobistej posesji potrzebna jest bramka wejściowa oraz brama wjazdowa.
Bezsprzecznie bramy a także furtki ogrodzeniowe winny być rzetelnie skonstruowane ponieważ narażone są na znacznie większe obciążenie aniżeli pozostała cześć plot PVC na plot i bramę ze sztachetek
. Wiec jakie winny być furty oraz bramy ogrodzeniowe? Każda furta powinna być na tyle duża ażeby gwarantowała swobodne przejście bez przeciskania się.

Furtka powinna też gwarantować przejazd wózkom dziecięcym oraz osobom niepełnosprawnym. Najczęściej przyjmuje się że furtka ogrodzeniowa powinna posiadać min. 1m szerokości. W zależności od ułożenia bramka ogrodzeniowa może być prawo ewentualnie lewostronna rozwierana. Ze względu na to że przęsła ogrodzeniowe zazwyczaj są zamontowane ponad murkiem bramka winna być troszkę wyższa aniżeli przęsło ogrodzeniowe żeby plot z plastyku na ogrodzenie i bramę ogrodzeniowa było jednakowej wysokości.Przy doborze plotki z Winylu na ogrodzenie i bramę ze sztachet jest więcej możliwości.
Bramy ogrodzeniowe mogą być jedno albo dwu skrzydłowe. Poza doborem liczebności skrzydeł bramy w zależności od zabudowania posesji brama może być przesuwna czy tez rozwierana. Aby uprościć obsługę do każdej bramy można zamontować automat dzięki któremu brama będzie się samoczynnie rozwierała.

Decydując się na bramę przesuwna należy wziąć w rachubę fakt że sztachetki z Winylu
przy bramie winno być na tyle długie by cala brama się za nim schowała. Bramy rozwierane z kolei wymagają przestrzeni aby bramę można było bez ograniczeń otworzyć. Jeżeli chodzi o szerokość bramy to można ja dostosować indywidualnie wg potrzeb, natomiast przyjęło się iż powinna ona mieć minimum 3m szerokości. Najistotniejsza decyzja jest wybór materiału z którego brama i furtka ma być wykonana. Te 2 ogrodzenia nie powinny różnić się ani kształtem ani materiałem od pozostałej części ogrodzenia aby ploty plastykowe na ogrodzenie i bramkę sztachetowa wyglądało jednolicie. W sprzedaży dostępne są bramy a także furtki ogrodzeniowe z plastiku, metalowe ogrodzenia (w tym bramy i furty) i drewniane ogrodzenia (sztachety jakie wolno zastosować do zapełnienia bramy względnie furtki).

Tidak ada komentar:

Posting Komentar